Hotel a okolí

Příjemná atmosféra
v srdci Jeseníků

Okolí hotelu se pyšní proslulými místy, která Vám ukradnou srdce a věříme, že se na tyto místa budete rádi vracet. Ať už je jaro, léto, podzim nebo zima, každé roční období zde má své kouzlo.

hotel brans

Přímo pod Pradědem v srdci samotných Jeseníků se nachází náš hotel Brans, který má ve svém okolí mnoho zajímavostí. Pouhé tři kilometry od hotelu leží Karlova Studánka. Vydat se můžete i na horskou chatu Ovčárnu nebo do údolí Bílé Opavy.

Budova hotelu je nově otevřena po kompletní rekonstrukci, která proběhla v roce 2011 za pomoci grantu z evropských fondů pro regionální rozvoj. Těšit se můžete na nové moderní prostředí s kvalitní nabídkou služeb.

hotel-okoli

Jeseníky

Jeseníky jsou druhým nejvyšším pohořím České republiky s nejvyšším vrcholem Praděd (1491 m.n.m.). Hrubý Jeseník má celkovou rozlohu 740 km2. Charakteristická je dlouhá zima s dostatkem sněhu. Počet dnů se sněhovou pokrývkou bývá mezi 100 až 140 a mocnost sněhové pokrývky dosahuje až 3 metrů. Sníh se tady mnohdy udrží až do pozdních jarních měsíců. Průměrné teploty v letních měsících se pohybují mezi 14 až 16 °C.

Nejchladnějším místem pohoří a celé Moravy je vrchol Pradědu s průměrnou roční teplotou okolo 1 °C. Kromě zasněžených pohoří můžete v Jeseníkách spatřit dechberoucí vodopády, divokou přírodu nebo ohrožené druhy živočichů a rostlin.

Jeseníky

Malá Morávka
a Karlov

Malá Morávka je obec známá především kvůli velkému množství sportovního a rekreačního vyžití. Pokud milujete turistiku a jízdu na kole, bude se Vám tu líbit zejména v letním období. Avšak jestli preferujete lyžování, zimu s pobytem na čerstvém vzduchu si zde náramně užijete. Na Malou Morávku úzce navazuje další rekreační obec Karlov pod Pradědem. Nejvýše položeným místem v okolí obce je vrchol Kopřivná, pod kterou najdete Horský hotel Brans.

Malá morávka

Karlova studánka

V panenské přírodě, pouhé tři kilometry od hotelu, se nachází starobylé lázně, zvané Karlova Studánka. Lázně se ne nadarmo řadí mezi turisticky nejzajímavější místa světa. Architektura ve švýcarském stylu, minerální prameny, zalesněné parky, vodopád a romantické kavárny ve Vás zanechají nezapomenutelný zážitek. Zkrátka, v malebném lázeňském městečku s nejčistším ovzduším ve střední Evropě se budete cítit naprosto kouzelně.

Praděd a Ovčárna

Hora Praděd je lyžařské středisko, které se pyšní vynikajícími sněhovými podmínkami. Sníh zde drží často až do začátku května. Najdete zde až šest vleků a celková délka sjezdovek je skoro pět kilometrů. Pod Pradědem se nachází turistická chata Ovčárna, která byla vybudována pro poskytnutí útočiště v nepříznivém počasí.

Údolí Bílé Opavy

Údolí ukrývá naučnou stezku tou nejčistší přírodou Jeseníků. Stezka vede po mnoha mostcích, lávkách, březích a schodištích. Společnost Vám budou dělat kaskádové vodopády, skalní romantická zákoutí a smrkový prales. Bezesporu Vás zaujmou i krásné výhledy na říčku Bílá Opava. Stezka se skládá ze dvou tras, modré a žluté.