Wellness

Pivní lázně BBB
Odpočinek ve slámovém loži
Hydromasážní vany
Sauna
Bazén
Bazén modrý

Pivní lázně BBB

Jako jeden z mála hotelů v České republice vám můžeme nabídnout jedinečný prožitek z výjimečné procedury s léčivými účinky, jejíž součástí je hydromasážní vana, sauna, koupel s přísadami, ze kterých se vaří pivo a relaxace na lůžku z ovesné slámy.
Do pivní lázně může jít najednou maximálně 6 osob. Pivní káď je určena pro 2 osoby (většinou pár). Do lázní se chodí bez plavek a při vstupu dostanete zapůjčen župan a jednorázové papuče.

Léčivé účinky

Už od středověku je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčivý účinek. Pivní kal a kvasnice jsou přírodní léčebné prostředky. Účinky koupele si pochvalují lidé s kožními problémy a špatným prokrvením končetin.

Popis procedury

Spojení Pivní lázně BBB a odpočinku v loži s ovesnou slámou je originální chráněná procedura. Celá procedura probíhá v těchto krocích:

  • Sauna nebo hydromasážní vana - prohřátí, uvolnění
  • Pivní lázeň s možností volné konzumace ležáku Budvar
  • Odpočinek na loži vystlaném ovesnou slámou

Hlavní složkou pivní lázně je voda o teplotě 35 ±2 °C. Ta je obohacena přísadami, ze kterých se vaří pivo jako jsou kvasnice, chmel, sladový šrot atd. Jednotlivé přísady a jejich množství jsou ovšem obchodním tajemstvím.
Účinek pivní lázně se výrazně zvýší použitím speciální vířivky, výměníku tepla pro zamezení rychlého vychladnutí a speciálního dřeva, ze kterého jsou kádě vyrobeny. Doba koupele je 20 minut.
Po pivní lázni následuje relaxace a odpočinek v délce 30-45 minut na lůžku z ovesné slámy, kde se tělo příjemně uvolní a vychladne.

Hydromasážní vany

Součástí našeho hotelového wellness jsou 2 hydromasážní vany, ve kterých mohou nejen hoteloví hosté relaxovat i mimo klasickou proceduru Pivních BBB lázní. Použití hydromasážní vany je možné objednat i samostatně.

Sauna

Milovníci saunování jistě přivítají možnost pobytu v naší hotelové sauně, kterou je možno rovněž objednat samostatně, mimo klasickou proceduru Pivních BBB lázní.

Léčivé parafínové a rašelinové zábaly

Pokud trpíte revmatickými bolestmi, artrózou nebo vás trápí degenerativní bolesti kloubů, neuralgie a ischias, projevují se poruchy prokrvení periférií, můžeme nabídnout proceduru pro zmírnění těchto obtíží - aplikaci parafínových a rašelinových zábalů na postižené části těla.
Podrobné informace o všech procedurách vám ochotně podají pracovnice hotelové recepce.

Součástí hotelu je také venkovní vyhřívaný bazén, který je přibližně od druhé polovice května do září (v závislosti na počasí) k dispozici pouze pro ubytované hosty horského hotelu Brans.

Na požádání možnost večerního koupání v bazénu s barevným osvětlením pod hladinou.